اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

قابليت برگشت پذيري به شرايط قبل از برجام را دارا هستيم
 
سخنگوي فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس از حضور رئيس سازمان انرژي اتمي در جلسه ديروز اين فراكسيون خبر داد و از قول وي گفت: قابليت برگشت پذيري به شرايط قبل از برجام را داريم و ظرف چند ماه آينده خبرهاي خوبي از اراك خواهيد شنيد. به گزارش خانه ملت، سيدحسين نقوي حسيني با اشاره به اين نشست اظهار كرد: در ...
سخنگوي فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس از حضور رئيس سازمان انرژي اتمي در جلسه ديروز اين فراكسيون خبر داد و از قول وي گفت: قابليت برگشت پذيري به شرايط قبل از برجام را داريم و ظرف چند ماه آينده خبرهاي خوبي از اراك خواهيد شنيد.
به گزارش خانه ملت، سيدحسين نقوي حسيني با اشاره به اين نشست اظهار كرد: در اين جلسه نمايندگان درخواست ارائه توضيحاتي در خصوص گام هاي اخير مربوط به كاهش تعهدات برجامي پس از خروج آمريكا، قابليت برگشت به شرايط قبل از برجام، ضرورت تقويت سايت اصفهان، استفاده از ظرفيت جوان و نخبگان كشور در بحث فناوري هسته اي داشتند.
نقوي حسيني با تشريح اظهارات علي اكبر صالحي در اين جلسه گفت: بر اساس اظهارات ايشان آن قسمت از بيانيه 9 بندي مقام معظم رهبري - كه جزو وظايف سازمان انرژي اتمي كشور بود - اجرايي شده كه از جمله آن بندهاي 3، 4 و 5 است.
وي ادامه داد: صالحي عنوان كرد كه بعد از خروج آمريكا از برجام تمام دستورات مقام معظم رهبري در حوزه فناوري هسته اي اجرايي شده است ولي بندهاي غيرفني در حوزه اختيارات آنها نبوده و وزارت امور خارجه بايد پاسخگو باشد.
نقوي حسيني با اشاره به توضيحات صالحي بيان كرد: تا امروز از لحاظ سياسي اجازه اجماع جهاني عليه ايران را نداده ايم و دشمنان ما در جهان غرب مجبور به اعتراف به اقتدار نظام جمهوري اسلامي ايران شده اند.
نماينده مردم ورامين با بيان اينكه هيئت نظارت بر اجراي برجام دو هفته پيش براي گام سوم تشكيل جلسه داده و پيشنهاداتي هم به رئيس جمهوري داده شده، اظهار كرد: (طبق اظهارات آقاي دكتر صالحي) سالن مونتاژ سانتريفيوژهاي جديد و مدرن را ساخته ايم كه حدود 20 سانتريفيوژ IR6 در اين سالن مونتاژ شده است. همچنين قابليت برگشت پذيري به شرايط قبل از برجام را داريم و ظرف چند ماه آينده خبرهاي خوبي از اراك خواهيد شنيد.
سخنگوي فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه صالحي اظهار كرد كه در حوزه پيشران ها دستاوردهاي خوبي داشته ايم، خاطرنشان كرد: وي اعلام كرد كه ميزان اورانيوم غني شده ما از 300 كيلو به 370 كيلو رسيده و روي نسل هاي IR6 و IR7 كار كرده ايم و سانتريفيوژهاي IR8 را نيز در دستور كار داريم. ضمن اينكه براي انجام امور خود به استفاده از ظرفيت جوانان و نخبگان اهتمام و اعتقاد داريم.
منبع خبر:
روزنامه ابتكار
   تاریخ: ۱۱:۳۷ - ۲۸/۰۵/۱۳۹۸   بازدید: ۱۰۹