اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

فرافكني انگليس درباره تعهدات برجامي
 
سخنگوي وزارت خارجه انگليس به نامه ظريف به جوزپ بورل درباره برجام و مكانيسم ماشه واكنش نشان داد.
به گزارش ايسنا، به نقل از سايت دولت بريتانيا، سخنگوي وزارت خارجه انگليس در واكنش به نامه محمد جواد ظريف به جوزپ بورل مدعي شد: انگليس به برجام پايبند مي ماند اما اين توافق با عدم پايبندي سيستماتيك ايران در خطر قرار گرفته است.
وي در ادامه ادعا كرد: اگر ايران مي خواهد از برجام منفعت ببرد، بايد با فرايند حل اختلاف ارائه شده توسط سه كشور اروپا تعاملي سازنده داشته باشد و تعهدات خود ذيل اين توافق را اجرا كند.
اين واكنش در پي آن مطرح مي شود كه متعاقب اقدام غيرمسئولانه و غيرقانوني سه دولت اروپايي ( آلمان، انگليس و فرانسه ) در ارائه پيش نويس قطعنامه در شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي و همچنين تداوم عدم پايبندي نسبت به تعهدات بين المللي مندرج در برجام و مصوبات كميسيون مشترك، وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران طي نامه اي به جوزپ بورل مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا و هماهنگ كننده برجام، يك بار ديگر موارد عدم پايبندي كشورهاي اروپايي را طبق بند 36 برجام به كميسيون مشترك جهت حل و فصل ارجاع داد.
در نامه وزير امور خارجه تاكيد شده است كه هرگونه مداخله در همكاري هاي پادماني جاري بين ايران و آژانس مغاير با مفاد برجام بوده و مي تواند بر مباني همكاري هاي پادماني موجود تاثيرات منفي
داشته باشد.
   تاریخ: ۱۰:۳۱ - ۱۶/۰۴/۱۳۹۹   بازدید: ۱۸