اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

سوله آسيب ديده نطنز مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود
 
رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به بررسي ابعاد مختلف حادثه سايت هسته اي نطنز، گفت: سوله آسيب ديده مركز مونتاژ بعضي از ماشين هاي غني سازي ما طبق برجام بوده است.
مجتبي ذوالنوري در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، با اشاره به حادثه نطنز و نشست روز يكشنبه كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي پيرامون اين اتفاق، گفت: در برجام تحقيق و توسعه براي جمهوري اسلامي مجاز ديده شده و كاري كه در سوله نطنز انجام مي گرفته كاملا در راستاي برجام بوده است لذا هيچ تخلف و تخطي از برجام نشده است.

امكان اعلام علت رخداد نطنز به دلايل امنيتي وجود ندارد

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: سوله آسيب ديده نطنز مركز مونتاژ بعضي از ماشين هاي غني سازي ما بوده است. گمانه هاي مختلفي در خصوص علل اين حادثه وجود دارد كه در دست بررسي است البته گمانه هاي قوي تر و علت اصلي حادثه تقريبا روشن شده اما به لحاظ امنيتي نمي توانيم اعلام كنيم تا در زمان خودش تصميم گيري شود.

وي افزود: شوراي عالي امنيت ملي هم اعلام كرده است كه علل رخداد در سايت هسته اي نطنز را متوجه شدند اما در شرايط فعلي نمي توانند به لحاظ امنيتي بيان كنند.

ذوالنوري با يادآوري نشست كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با علي اكبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي، گفت: موارد مرتبط با اين حادثه در نشست كميسيون بحث، طرح و بررسي شد. اعضاي كميسيون نيز سوالات خود با صراحت، دقت و قاطعيت مطرح كردند و رئيس سازمان انرژي اتمي تمام آنها را پاسخ دادند.

دعوت از ظريف براي حضور در نشست هفته آتي كميسيون

اين نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر ادامه بررسي ابعاد رخداد نطنز در كميسيون، خاطرنشان كرد: موضوع مذكور در كميسيون امنيت ملي مجلس مختومه نيست و بررسي هاي بيشتر ادامه دارد. پيگيري ها متنوع خواهد بود كه دعوت از مسئولان دستگاه هاي امنيتي در جلسات آتي يكي از موارد است.

ذوالنوري در ادامه يادآور شد: ما همچنين از آقاي دكتر ظريف براي حضور در نشست هفته آينده كميسيون دعوت خواهيم كرد زيرا وزارت امور خارجه هم بي ربط با اين موضوعات نيست.

بازديد كميسيون امنيت ملي از محل حادثه نطنز و ساير سايت هاي هسته اي

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تصميم كميسيون براي بازديد از محل حادثه نطنز و ساير مراكز هسته اي، گفت: اين بازديدها طبق روال كاري گذشته كميسيون انجام مي شود تا نمايندگان در جريان كارهاي انجام گرفته و پيشرفت سايت هاي هسته اي قرار بگيرند و نقطه نظرات خود را كه در پشتيباني و تقويت اين مراكز تاثيرگذار خواهد بود، ارايه دهند./

پايان پيام
منبع خبر:
خانه ملت
   تاریخ: ۱۰:۵۷ - ۱۶/۰۴/۱۳۹۹   بازدید: ۲۶
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
ذوالنوري: سوله آسيب ديده نطنز مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  تدبیر و امید
ذوالنوري: سوله آسيب ديده نطنز مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  خبر داغ
ذوالنوري: سوله آسيب ديده نطنز مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  تیک
ذوالنوري: امكان اعلام علت رخداد نطنز به دلايل امنيتي وجود ندارد/ سوله آسيب ديده مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  الف
سوله آسيب ديده نطنز مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  پارسينه
سوله آسيب ديده مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  خبرگزاری صدا و سیما
سوله آسيب ديده مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  روزنامه تجارت
سوله آسيب ديده نطنز مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  آنا
سوله آسيب ديده نطنز مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  خبر فوری
ذوالنوري: سوله آسيب ديده نطنز مركز مونتاژ ماشين هاي غني سازي بود  انتخاب