اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

تشعشعات دكل هاي مخابراتي خطري ندارند
 
مديرعامل شركت مخابرات مازندران گفت: دكل هاي مخابراتي اصلا زيان ندارد و در فركانس كاملا امن كار مي كنند، همچنين تشعشعات آن كاملا اندازه گيري شده است و تحت نظارت سازمان انرژي اتمي و وزارت ارتباطات دارد كار مي كند.
دكل هاي مخابراتي به گزارش همشهري آنلاين به نقل از فارس، سيدرسول علي اصغرپور در شهرستان ساري، مازندران اظهار كرد: در ارتباط با سامانه خرابي تلفن هاي ثابت، با توجه به يك ميليون و 500 هزار تلفن ثابت در استان برنامه اي براي پايش وجود نداشته ولي در ارتباط با مشتركان ICDL باتوجه به 80 هزار مشترك سامانه 2020 فعال شده كه در حال پايش است.

علي اصغرپور افزود: در فضاي مجازي بحثي در ارتباط با تشعشعات دكل هاي موبايل مطرح شده در حالي كه بايد گفت همه تجهيزات موبايل مطابق با تجهيزات در سطح دنيا است.

اين مسئول بيان كرد: دكل هاي موبايل به لحاظ كنترل به صورت مستمر از سوي وزارت ارتباطات و سازمان انرژي اتمي كه متولي كار است در حال رصد هستند، در كل كشور خيلي راه مانده تا به سيگنال دهي به نقطه غيرمجاز برسيم و شايد هم به هيچ عنوان به آن نقطه نرسيم و اين موضوعي است كه خانواده ها را نگران كرده است.

علي اصغرپور ادامه داد: اينكه اعلام مي شود تا آنجا كه مي توانيد گوشي موبايل را فاصله دهيد يا از هندزفري تماس بگيريد و موجب نگراني خانواده ها شده اين است كه گوشي در ابعاد كوچك كار دكل را دارد انجام مي دهد.

وي گفت: دكل هاي مخابراتي اصلا زيان ندارد و در فركانس كاملا امن كار مي كنند، همچنين تشعشعات آن كاملا اندازه گيري شده است و تحت نظارت سازمان انرژي اتمي و وزارت ارتباطات كار مي كند.

مديرعامل شركت مخابرات مازندران بيان كرد: نكته جالب تر اينكه هرچه تعداد دكل ها بيشتر شود ميزان تشعشعات كمتر خواهد شد؛ به اين دليل كه براي نمونه در فاصله 2 كيلومتري بايد پرتاب تشعشعي بالاتر داشته باشيم اما وقتي در فاصله كمتري دكل قرار دهيم ميزان سيگنال كاهش پيدا مي كند و به همين دليل است كه همه دنيا تلاشش بر اين بوده تا تعداد دكل ها را بيشتر كند هر چه تعداد دكل ها بيشتر باشد ميزان تشعشع سيگنال هم كمتر است.

اين مسئول اضافه كرد: هيچ سايتي كه حتي در نزديكي هاي خطرپذيري باشد، نداريم، در دانشگاه و سازمان و همه مراكز مخابراتي دكل داريم و هيچ گزارشي درباره بيماري يا مساله ديگر نداشتيم كه نگران كننده باشد.
منبع خبر:
همشهري
   تاریخ: ۱۱:۳۰ - ۲۹/۱۱/۱۳۹۸   بازدید: ۱۶