اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

دكل هاي مخابراتي اصلا زيان ندارد
 
سيدرسول علي اصغرپور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در شهرستان ساري در ارتباط با سامانه خرابي تلفن هاي ثابت اظهار كرد: همواره براي ما اين دغدغه وجود داشته با توجه به يك ميليون و 500 هزار تلفن ثابت در استان برنامه اي براي پايش وجود نداشته ولي در ارتباط با مشتركان ICDL باتوجه به 80 هزار مشترك سامانه 2020 فعال شده كه در حال پايش است. 

وي با اشاره به اينكه گروه پايش 20117 در سطح مخابرات استان مازندران فعال شده است، افزود: قبلا سامانه خرابي فعال بود كه فعاليت شان در ارتباط با خرابي تلفن و اعلام آن بود ولي پايشي صورت نمي گرفت و تنها براي خبررساني و اطلاع بود ولي باتوجه به فعال شدن گروه پايش 20117 تمامي تماس هاي اعلام خرابي در سطح استان پايش مي شود.

 


بعد از تماس اعلام خرابي ماموران مخابرات پيگير رفع خرابي هستند

مديرعامل شركت مخابرات مازندران اضافه كرد: با توجه به گزارش ها و بررسي هاي انجام شده مردم از فعاليت گروه پايش رضايت دارند؛ به اين دليل كه بعد از تماس اعلام خرابي ماموران مخابرات پيگير رفع خرابي هستند.

درخواست ما از هم استاني ها اين است به محض اينكه دچار مشكل شدند با سامانه 20117 تماس بگيرند و ماموران ما در سريع ترين زمان ممكن نسبت به اعلام خرابي اقدام كرده و همچنين ناظران پيگير چگونگي رفع مشكل خواهند بود.

 

اين مسؤول بيان كرد: درخواست ما از هم استاني ها اين است به محض اينكه دچار مشكل شدند با سامانه 20117 تماس بگيرند و ماموران ما در سريع ترين زمان ممكن نسبت به اعلام خرابي اقدام كرده و همچنين ناظران پيگير چگونگي رفع مشكل خواهند بود.

علي اصغرپور درباره بحث سرقت كابل هاي مخابراتي، تصريح كرد: سال گذشته 96 روستاي سطح استان با مشكل قطعي مواجه شديم كه 63 روستا به دليل سرقت كابل قطعي كامل داشت كه با تلاش و همكاري دهياري حفاري هاي انجام شد و كابل هاي هوايي سرقت شده را برگردان كرديم و براي كابل هاي زميني براي مسافت دور به سيستم كابل فيبر نوري و اينترنت پرسرعت تجهيز كرديم.

وي يادآور شد: با پيگيري انجام شده ارتباطات روستايي قطع شده برقرار شد و دي ماه امسال كل 96 نقطه قطعي رفع شد كه اتفاق بزرگي بوده كه در سال 98 افتاده است.

تعداد سايت هاي مخابراتي به يك هزار و 100 سايت رسيده است

مديرعامل شركت مخابرات مازندران در بخش ديگري از سخنان خود اظهار كرد: اتفاق مهم ديگري كه در مخابرات طي تاريخچه، ارتباطات همراه اول در هفت فاز پروژه اجرا كرد كه در حال حاضر تعداد سايت هاي مخابراتي به يك هزار و 100 سايت رسيده است.

علي اصغرپور با اشاره به اينكه فاز هشت سيار از يك ماه قبل شروع شده كه مرحله بسيار مهمي است، بيان كرد: در حال لكه گيري هستيم، به اين معنا كه هرجا كه پوشش ضعيف است درحال تقويت هستيم.

وي به اجراي 260 نقطه در فاز هشت با توجه به پيگيري هاي انجام شده اشاره كرد و تصريح كرد: طي يك سال گذشته 261 نقطه سايت جديد و يك هزار و 400 تكنولوژي شامل توروجي، تريجي، فورجي استارت زده شده و در حال انجام است.

تمامي تجهيزات موبايل مطابق با تجهيزات در سطح دنيا است

مديرعامل شركت مخابرات مازندران با بيان اينكه يكي از مشكلات ما در بحث تملك است، اظهار كرد: در فضاي مجازي بحثي در ارتباط با تشعشعات دكل هاي موبايل مطرح شده درحالي كه بايد گفت تمامي تجهيزات موبايل مطابق با تجهيزات در سطح دنيا است.

اين مسؤول با اشاره به اينكه دكل هاي موبايل به لحاظ كنترل به صورت مستمر توسط وزارت ارتباطات و سازمان انرژي اتمي كه متولي كار است در حال رصد هستند، خاطرنشان كرد: در كل كشور خيلي راه مانده تا به سيگنال دهي به نقطه غيرمجاز برسيم و شايد هم به هيچ عنوان به آن نقطه نرسيم و اين موضوعي است خانواده را نگران كرده است.

دكل هاي مخابراتي اصلا زيان ندارد

علي اصغرپور ادامه داد: اينكه اعلام مي شود  تا آنجا كه مي توانيد گوشي موبايل را فاصله دهيد يا از هندزفري تماس بگيريد و موجب نگراني خانواده ها شده اين است كه گوشي در ابعاد كوچك كار دكل را دارد انجام مي دهد.

وي با اعلام اينكه دكل هاي مخابراتي اصلا زيان ندارد و در فركانس كاملا امن دارند كار مي كنند، افزود: همچنين تشعشعات آن كاملا اندازه گيري شده است و تحت نظارت سازمان انرژي اتمي و وزارت ارتباطات دارد كار مي كند.

  هرچه تعداد دكل ها بيشتر شود ميزان تشعشعات كمتر خواهد شد؛ به اين دليل كه براي نمونه براي فاصله دوكيلومتري بايد پرتاب تشعشعي بالاتر داشته باشيم اما وقتي در فاصله كمتري دكل قرار دهيم ميزان سيگنال كاهش پيدا مي كند

 

مديرعامل شركت مخابرات مازندران ادامه داد: نكته جالب تر اينكه هرچه تعداد دكل ها بيشتر شود ميزان تشعشعات كمتر خواهد شد؛ به اين دليل كه براي نمونه براي فاصله دوكيلومتري بايد پرتاب تشعشعي بالاتر داشته باشيم اما وقتي در فاصله كمتري دكل قرار دهيم ميزان سيگنال كاهش پيدا مي كند و به همين دليل است كه تمام دنيا تلاشش بر اين بوده تا تعداد دكل ها را بيشتر كند هر چه تعداد دكل ها بيشتر باشد ميزان تشعشع سيگنال هم كمتر است.

اين مسؤول با تاكيد بر اينكه هيچ سايتي كه حتي در نزديكي هاي خطرپذيري باشد نداريم، خاطرنشان كرد: در دانشگاه و سازمان و تمام مراكز مخابراتي دكل داريم و هيچ گزارشي از درباره بيماري يا مساله ديگر نداشتيم كه نگران كننده باشد.

انتهاي پيام/86034/ج
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
   تاریخ: ۱۰:۰۰ - ۲۹/۱۱/۱۳۹۸   بازدید: ۱۴