اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

برگزاري مراسم چهل و يكمين سالروز پيروزي انقلاب و اربعين شهيد سپهبد سليماني در اتريش
 
مراسم چهلمين روز شهادت سردار سپهبد قاسم سليماني و چهل و يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، عصر روز سه شنبه بيست و دوم بهمن ماه با حضور مقامات و ايرانيان مقيم اتريش توسط رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در وين در محل سالن ابن سيناي اين مجموعه برگزار شد.
مراسم چهلمين روز شهادت سردار سپهبد قاسم سليماني و چهل و يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، عصر روز سه شنبه بيست و دوم بهمن ماه با حضور مقامات و ايرانيان مقيم اتريش توسط رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در وين در محل سالن ابن سيناي اين مجموعه برگزار شد.

برگزاري مراسم چهل و يكمين سالروز پيروزي انقلاب و اربعين شهيد سپهبد سليماني در اتريش

به گزارش جماران؛ در اين مراسم كه دكتر علي اكبر صالحي معاون رييس جمهور و رييس سازمان انرژي اتمي و دكتر كمالوندي سخنگوي اين سازمان، حجت الاسلام والمسلمين محمود منتظري رييس مركز اسلامي امام علي ع وين ، دكتر كاظم غريب آبادي سفير ايران نزد نمايندگي سازمان ملل ، حميدرضا مدد كاردار سفارت جمهوري اسلامي ايران، و كاركنان نمايندگيهاي سياسي ايران ، به همراه جمعي از دانشجويان و ايرانيان مقيم ، اتريشيها و عراقيها و افغانستانيهاي مقيم برگزار شد.

مراسم ساعت 19 با تلاوت آياتي از قرآن كريم آغاز شد و دكتر علي اكبر صالحي بعنوان اولين سخنران برنامه را آغاز نمود.

دكتر صالحي به بيان ابعاد اعتقادي و معرفتي سردار شهيد قاسم سليماني پرداخت و با تاكيد بر برجسته بودن اهميت توكل الهي در مباني اعتقادي اين سردار شهيد، به تشريح نقش برجسته ايشان در سياست خارجي ايران در آستانه بيداري اسلامي پرداخت.

وي گفت: برخي رسانه هاي خودمان هم آن زمان مي گفتند ما يك جنگ باخته را رويش سرمايه گذاري مي كنيم و كمتر كسي فكر مي كرد كه در سوريه به جايي برسيم ، ولي شهيد سليماني اعتقاد داشت كه خداوند با ما است و ديديد كه چطور ورق برگشت.

يكي از معجزاتي كه پس از شهادت سردار سليماني بود ، دوست و دشمن اقرار به بزرگي و انسانيت اين مرد داشتند و حتي دشمنان آمريكايي ما و ژنرالهايشان مي گفتند ايكاش سليماني متعلق به ما بود.

دكتر صالحي به نقل از يكي از مسئولين مذاكره كننده با ديگر كشورها در مورد سوريه گفت : هر وقت داعش به مرحله اي مي رسيد كه از جايي عقب نشيني بكند ، عقب نشيني اش را مشروط مي كرد به اينكه سردار سليماني تعهد بكند آزار و آسيبي به آنها نمي رسد . براي اين كار نماينده سازمان ملل واسطه مي شد و سردار سليماني كه بزرگترين دشمن داعش بود در مقابل آنها هم با فتوت و جوانمردانه مي ايستاد و بر اساس قول ايشان كار انجام مي شد.

روحش شاد عاش سعيدا و مات سعيدا

در ادامه برنامه مجري برنامه شعري از پروفسور تويسركاني از ايرانيان مقيم اتريش كه در رثاي شهادت سردار سليماني سروده بود را دكلمه كرد كه مورد توجه حاضرين قرار گرفت.

سخنران ديگر برنامه حجت الاسلام والمسلمين محمود منتظري رييس مركز امام علي عليه السلام وين بود كه با اختصار به تشريح مناقب ايماني سپهبد سليماني پرداخت و خون آن شهيد بزرگوار را موجب زنده شدن روح انقلابي گري و مسبب تجديد حيات موج وحدت واسلاميت در جامعه دانست.

آخرين سخنران مراسم مهرداد آگاهي رايزن فرهنگي بود كه گفت: امروز از روزهاي مهمي است كه معمار آن در پيروزي انقلاب و تربيت شاگرداني بزرگ و موفق چون سردار سليماني، امام خميني است.

وي افزود: اگر بخواهيم كلمه شهيد و شهادت را فقط طي دهساله پيروزي انقلاب تا ارتحال حضرت امام، جمع آوري كنيم كتابي قطور ميشود كه شاگرداني چون سليماني و ابو مهدي مهندس و همرزمانشان از استادي چون امام خميني، اين مشي كار و زندگي ختم به شهادت را آموختند.

آگاهي گفت : علي رغم مشكلات و تنگناها اين روح بزرگ حاج قاسم بود كه بر بسياري از مجالس خود نيز نظر دارد و توجه ايشان باعث ميشودكه امروز با حضور بزرگان و مقامات در كنار ايرانيان و عراقيهاي مقيم، جمعي از مسلمانان اتريشي و افغانستاني اين مجلس باشكوه برگزار شود .

مراسم با پخش كليپ ها و تصاويري از زندگي و رشادت هاي سردار سپهبد قاسم سليماني در ساعت ساعت 21 به پايان رسيد.

photo_2020-02-13_23-55-02 photo_2020-02-13_23-55-14 photo_2020-02-13_23-55-16 photo_2020-02-13_23-55-18 photo_2020-02-13_23-55-20 photo_2020-02-13_23-55-22 photo_2020-02-13_23-55-24 photo_2020-02-13_23-55-26 photo_2020-02-13_23-55-29

انتهاي پيام اين مطلب برايم مفيد است بلي 1 نفر اين پست را پسنديده اند
منبع خبر:
جماران
   تاریخ: ۰۰:۴۶ - ۲۵/۱۱/۱۳۹۸   بازدید: ۱۶