اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

واكنش رييس سازمان انرژي اتمي به فعال شدن مكانيسم ماشه
 
رييس سازمان انرژي اتمي بيانيه آلمان، فرانسه و انگليس مبني بر سازوكار رفع اختلاف در برجام را ناتواني و بي حكمتي اروپائيان در برابر خواسته هاي آمريكا عنوان كرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجويان ايران» به نقل از ايرنا، به دنبال فشارهاي بي امان ترامپ، وزيران سه كشور اروپايي انگليس، آلمان و فرانسه عضو برجام هفته گذشته با صدور بيانيه اي از آنچه فعال كردن مكانيسم حل اختلاف در اين توافق بين المللي خوانده اند، خبر دادند.

در اين بيانيه گفته شد: اين تصميم به ناچار، پس از گام هاي ايران براي كاهش تعهداتش در برجام اتخاذ شده است.

شفاف سازي علل سقوط هواپيما نياز به بررسي بيشتر دارد
علي اكبر صالحي روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا درباره مطالبه برخي از خانواده هاي جان باختگان سقوط هواپيماي مسافري اوكراين مبني بر شفاف سازي دلايل اين سانحه، گفت: همانطور كه مقام معظم رهبري و رييس جمهوري دستور دادند كميته هايي تشكيل شده است تا اين موضوع را بررسي كنند چرا كه سوال هاي زيادي در اين باره وجود دارد كه پاسخ دادن به آنها آسان نيست.

وي پاسخ به چگونگي اتفاق رخ داده در اين سانحه هوايي را موضوعي تخصصي دانست و عنوان كرد: اينكه در شرايط بحراني چه تصميم هايي گرفته مي شود، بسيار مهم است و قطعا اين تصميم ها به مانند زمان هاي عادي نيست. بر همين اساس بايد سازوكاري اتخاذ شود تا دلايل اين اتفاق بررسي شده و نتايج آن نيز اعلام شود.

صالحي داغ جان باختگان سانحه هوايي را براي ملت ايران جانكاه عنوان كرد و خاطرنشان كرد: در سانحه سقوط هواپيما فقط خانواده هاي آنها داغدار نيستند بلكه ما نيز جزو خانواده هاي اين شهدا هستيم كه داغداريم و اميدوارم دلايل اين موضوع روشن شود و عدالت و انصاف نيز در بررسي ها لحاظ شود.

رييس سازمان انرژي اتمي ابراز اميدواري كرد كه ديگر شاهد چنين اتفاقاتي در كشور نباشيم.
   تاریخ: ۰۹:۵۰ - ۰۲/۱۱/۱۳۹۸   بازدید: ۱۴