اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

فعلاً چهارچوب و شكل برجام را حفظ خواهيم كرد
 
فعلاً چهارچوب و شكل برجام
را حفظ خواهيم كرد

عضو مجمع نمايندگان مازندران با اشاره به تحريم تسليحاتي ايران تاكيد كرد كه اين تحريم بايد در ماه هاي آتي از بين برود و جمهوري اسلامي براي كسب اين امتياز از برجام خارج نخواهد شد لذا به نحوي پيش خواهيم رفت كه گام به گام اين تعهدات را كاهش دهيم. بنابراين ايران فعلا چارچوب و شكل برجام را حفظ خواهد كرد.
نماينده مردم آمل و لاريجان در مجلس شوراي اسلامي، تصريح كرد: جمهوري اسلامي براي برداشتن گام سوم هنوز به نتيجه قطعي در اين شرايط نرسيده است، لذا نمي توان برنامه اين گام را اعلام كنيم، البته نمايندگان در نشستي با رييس سازمان انرژي اتمي مطالبي را مطرح كردند.
وي افزود: شدت و قدرت مرحله سوم كمتر از دو گام قبل نيست كما اينكه گام سوم كاهش تعهدات برجام با شدت بيشتري برداشته خواهد شد.
يوسفيان ملا تصريح كرد: اميدواريم آقاي ظريف در اين سفرها بتواند طرف هاي مقابل را اقناع كند تا جمهوري اسلامي ايران ناچار به اجراي گام سوم كاهش تعهدات برجام نباشد.
اين عضو فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: ممكن است ايران مجدد به اروپايي ها فرصت دهد، اين شرايط تا پايان برجام ادامه دارد زيرا ما تعهداتي را در برجام متقبل شديم و اروپايي ها هم مكلف به اجراي تعهداتي شدند.
عضو كميسيون تدوين آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي، معتقد است: متاسفانه نتيجه اقدامات اروپايي ها هنوز براي ما محسوس نيست، ما اعتقاد داريم كه آنها در راه اندازي كانال مالي اقداماتي را انجام دادند اما نتايجي حاصل نشده است زيرا تحت فشار آمريكايي ها هستند.
وي يادآور شد : رفع توقيف كشتي گريس1 نيز گام بزرگي بود اما مزاحمت آمريكايي ها مانع است. بنابراين جمهوري اسلامي تا جايي كه به نقطه پاياني برود پيش خواهد رفت.

ظلم دولت به كشاورزان گيلان

رييس مجمع نمايندگان استان گيلان با اشاره به اينكه دولت حمايت هاي لازم را از كشاورزان اين استان انجام نمي دهد، تصريح كرد كه دولت به كشاورزان ظلم مي كند و امروز هزينه هاي كشاورزي بيش از درآمدهاي آن براي كشاورز شده است.
محمد صادق حسني در نشست كارگروه رفع موانع توليد در سالن شهيد انصاري استانداري گيلان برگزار شد با تاكيد بر اينكه دولت براي واردات برنج خارجي ماليات و تعرفه در نظر نمي گيرد، اظهار كرد: اقتصاد استان گيلان بر پايه كشاورزي است.
رييس مجمع نمايندگان استان گيلان درباره وضعيت چاي در استان گيلان گفت: دولت براي واردات چاي خارجي ارز 4 هزار توماني در نظر گرفته است و واردكنندگان چاي افراد عادي نيستند.
وي با بيان اينكه در طول سه سال گذشته تلاش كرديم تا چاي ايراني را صادر كنيم، افزود: متاسفانه وزير كشور به جاي منع واردات، جلوي صادرات چاي را گرفت و وزارت جهاد كشاورزي و صنعت و معدن تجارت تبعيت كردند.
حسني با تاكيد بر اينكه دولت به كشاورزان گيلاني ظلم كرده است، تصريح كرد: هزينه كشاورزي بيش از درآمد آن براي كشاورزان است و دولت كشاورزان را مجبور به توليد و فروش ارزان برنج مي كند در اين صورت كشاورزان فقط زنده هستند.

مسجد جامع
مركزي براي خودسازي جوانان است

نماينده ولي فقيه در گيلان گفت: مسجد همواره به عنوان يك مركزي جامع براي خودسازي انسان ها آماده است لذا نوجوانان و جوانان بايد براي خودسازي در مسجد حضور مؤثر داشته باشند.
به گزارش خبرگزاري تسنيم از رشت، آيت الله رسول فلاحتي در همايش بزرگ روز جهاني مساجد در رشت اظهار داشت: بزرگترين هنر انسان اين است كه بتواند ميان خود و پروردگارش ارتباط خوبي برقرار كند و كسي كه از اين ويژگي هاي ممتاز برخوردار باشد يك هنرمند است لذا پيامبران در رأس هنرمندان بشريت هستند.
نماينده ولي فقيه در گيلان اهالي مساجد را از خوبان دانست و گفت: خداوند به اهالي مسجد توجه زيادي دارد لذا كساني كه در طول روز به مسجد مي روند در واقع همنشين افراد معنوي مي شوند و در كنار بهترين ها مي نشينند و كساني كه از دنيا رفتند نيز به دو چيز غبطه مي خورند كه آن دو چيز حضور در مساجد و روزه گرفتن در دنيا است.
آيت الله فلاحتي با اشاره به جايگاه پر اهميت مسجد و اهالي آن افزود: جوانان بايد همواره در مسجد كه خانه خدا است براي خودسازي تلاش كنند چون مسجد به عنوان يك مركز جامع و فراگير براي خودسازي انسان ها آماده است و البته در كنار تلاش براي خودسازي بايد بتوانند با كردار و روابط اجتماعي خود ديگران را نيز به مسجد دعوت كنند.
امام جمعه رشت خودسازي و دعوت ديگران به مساجد را جزء مأموريت هاي انسان ها دانست و تصريح كرد: اهالي مساجد بايد براي جذب حداكثري افراد تلاش كنند لذا مردم از كردار و رفتار يك جوان مسجدي كه در جامعه رفت و آمد مي كند بايد دريابند كه مسجد انسان ساز است.
   تاریخ: ۱۰:۲۵ - ۰۲/۰۶/۱۳۹۸   بازدید: ۱۱۶