اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان: مركز پرتو درماني و شيمي درماني اميد بندرعباس استاندارد است
 
دريا نيوز: مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان با اشاره به اينكه مركز پرتو درماني و شيمي درماني اميد بندرعباس از سازمان انرژي اتمي كشور و وزارت بهداشت تأييديه دارد، گفت: اين مركز استانداردهاي لازم و كافي در همه بخش ها را دارد
مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان: مركز پرتو درماني و شيمي درماني اميد بندرعباس استاندارد است
دريا نيوز: مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان با اشاره به اينكه مركز پرتو درماني و شيمي درماني اميد بندرعباس از سازمان انرژي اتمي كشور و وزارت بهداشت تأييديه دارد، گفت: اين مركز استانداردهاي لازم و كافي در همه بخش ها را دارد.

به گزارش خبرنگار روزنامه دريا، فاطمه نوروزيان اظهار داشت: مركز پرتو درماني و شيمي درماني اميد بندرعباس در همه بخش هاي مربوطه داراي تاييديه از سازمان انرژي اتمي كشور و وزارت بهداشت را دارد و هيچ گونه مشكلي از نظر ايمني و بهداشتي ندارد. وي در ادامه به اهميت بررسي و نظارت اين مركز تخصصي پرداخت و افزود: هر 6 ماه يكبار اين مركز توسط سازمان انرژي اتمي كشور و وزرات بهداشت به صورت مستمر و در همه بخش ها از جمله، دستگاه ها مورد استفاده در مركز، ساختمان، سالن ها، ديواره ها، سرويس هاي بهداشتي، لابي ها و ... مورد ارزيابي قرار مي گيرد.

مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان گفت: اگر مشكلي و نقصي در اين مركز تخصصي در بخش هاي مختلف وجود داشته باشد، سريعا از سوي مراجع ذيصلاح و نظارتي دستور متوقف كردن اين مركز تا رفع شدن مشكل مورد نظر را صادر مي كنند تا حق و حقوق بيماران حفظ شود.

نوروزيان در پاسخ به سؤالي در خصوص اينكه سرويس بهداشتي هاي مركز شيمي درماني اميد از بيمار و همراه جدا است يا خير، عنوان كرد: سرويس هاي بهداشتي اين مركز شامل بيمار، همراه و كاركنان به دليل رعايت كردن موارد بهداشتي كاملاً به صورت مجزا از همديگر تعبيه شده و در حال استفاده است.

مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان با بيان اينكه ديواره هاي اين مركز تخصصي كاملاً استاندارد است، افزود: جنس اين ديواره ها از بتن قوي و مخصوصي استفاده شده و هيچ گونه اشعه اي را از خود عبور نمي دهند و داراي تأييديه از سازمان انرژي اتمي كشور است.

نوروزيان با اشاره به اينكه اين مركز در سال 1393 افتتاح شده و تا كنون از اين موضوع مطرح شده به هيچ يك از همكاران و بيماران آسيبي نرسيده و گزارشي نداشته ايم.

مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر اينكه از نظرعلم پزشكي استفاده از سرويس بهداشتي بيمار شيمي درماني توسط افراد سالم مشكلي دارد يا خير، بيان كرد: استفاده مشترك از سرويس بهداشتي بيمار شيمي درماني مشكلي ندارد و با اين وجود، سرويس بهداشتي هاي مركز شيمي درماني اميد بندرعباس به صورت مجزا هستند.وي ادامه داد: از نظر علم پزشكي استفاده از سرويس بهداشتي بيماران تصويربرداري شيمي درماني مشكل دارد، زيرا با دفع شدن ادرار و مدفوع از بيمار مواد راديو اكتيو در سرويس بهداشتي خارج مي شود.

لازم به ذكر است، براي پيگيري و بررسي بيشتر اين موضوع خبرنگار اين رسانه راهي مركز پرتو درماني و شيمي درماني اميد بندرعباس شد.

پيگيري هاي خبرنگار ما حاكي از اين بود در طبقه همكف (پرتو درماني) اين مركز يك سرويس بهداشتي برادران و خواهران و دو سرويس هم براي خود كاركنان و دو سرويس هم در طبقه اول( شيمي درماني) به صورت مجزا براي بيماران و كاركنان تعبيه و در حال استفاده بود.

در اين بين يكي از كاركنان بخش پرتو درماني به خبرنگار ما گفت: بنده نزديك به پنج سال است كه در اين بخش مشغول به فعاليت هستم و تا الان هيچ گونه مشكلي برايم پيش نيامده است.

وي در ادامه افزود: دستگاه آبي رنگ كوچكي به نام «دورتومز» روي لباس همه همكاران اين بخش نصب است و هر دو ماه يكبار براي اندازه گيري مقياس اثرپذيري تشعشعات روي بدن همكاران به سازمان انرژي اتمي كشور ارسال و در آن جا مورد ارزيابي قرار مي گيرد.

نيروي بخش پرتو درماني اين مركز عنوان كرد: تاكنون مشكلي براي هيچ يك از همكاران اين بخش رخ نداده است.
منبع خبر:
روزنامه دریا
   تاریخ: ۱۴:۱۰ - ۲۶/۰۵/۱۳۹۸   بازدید: ۸۵