اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

توسل غرب به گروهك ترويستي منافقين در آستانه لغو تحريم هاي ايران
 
- جهان

توسل غرب به گروهك ترويستي منافقين در آستانه لغو تحريم هاي ايران

توسل غرب به گروهك ترويستي منافقين در آستانه لغو تحريم هاي ايران در آستانه برچيده شدن تحريم تسليحاتي ايران، كشورهاي غربي كه گروهك ترويستي منافقين را پناه داده اند، بار ديگر اين مُهره سوخته را به بازي گرفته و با عروسك خيمه شب بازي خود مشغول شده اند.

به گزارش مشرق، بر اساس توافق برجام و قطعنامه 2231، تحريم تسليحاتي ايران روز يكشنبه 27 مهرماه به پايان مي رسد.

بيشتر بخوانيد: حمايت مجلس نمايندگان آمريكا از قاتلين معروف
اين تحريم ها در حالي به پايان مي رسد كه آمريكا تلاش بسياري را براي تمديد آن انجام داد و متحدان غربي واشنگتن نيز با وجود آنكه با پايان يافتن اين تحريم ها چندان موافق نبودند اما بنا بر دلايلي از همراهي با كاخ سفيد امتناع كردند تا همچنان بتوانند همان نقش هميشگي خود يعني «گرگ در لباس ميش» را ايفا كنند.

در چنين شرايطي اما رفع تحريم هاي تسليحاتي ايران يك شكست مُسلم براي آمريكا و متحدانش كه سال هاست تلاش دارند با پيشبرد پروژه «ايران هراسي»، منافع خود را در منطقه پيش ببرند محسوب مي شود.

از همين رو كشورهاي غربي كه گروهك تروريستي منافقين را با هدف استفاده در مواقع ضروري پر و بال داده و حمايت كرده اند، بار ديگر اين مُهره سوخته را از پستو بيرون آورده و اتهامات خود عليه ايران را از زبان اعضاي اين گروه خودفروخته به اطلاع رسانه ها رسانده اند.

كشورهاي غربي كه گروهك تروريستي منافقين را با هدف استفاده در مواقع ضروري پر و بال داده و حمايت كرده اند، بار ديگر اين مُهره سوخته را از پستو بيرون آورده و اتهامات خود عليه ايران را از زبان اعضاعي اين گروه خودفروخته به اطلاع رسانه ها رسانده اند

در شرايطي كه اخيرا بنا بر ادعاي رژيم صهيونيستي، آژانس بين المللي انرژي اتمي بازرسي هايي را از ايران داشته و همين بازرسي ها دروغ بودن ادعاي صهيونيست ها را ثابت كرده، اعضاي گروهك تروريستي منافقين ادعاي مشابهي را عليه ايران مطرح كرده اند.

به گزارش مشرق، در راستاي همين پروژه، دو تن از اعضاي گروهك تروريستي منافقين در يك كنفرانس خبري در واشنگتن، مدعي وجود يك مركز هسته اي مخفي در سرخه حصار تهران شدند.

خبرگزاري فرانسه درباره ادعاي اين اعضاي گروهك منافقين مي نويسد: در اين كنفرانس خبري، عليرضا جعفرزاده، از مسئولان گروهك منافقين در آمريكا با نشان دادن تصاوير ماهواره اي گفت مركز هسته اي سرخه حصار در شرق تهران، مورد استفاده سازمان پژوهش هاي نوين دفاعي است.

اين عضو گروهك تروريستي منافقين مدعي شده كه تمركز فعاليت هاي سازمان پژوهش هاي نوين دفاعي در سرخه حصار انفجارهاي آزمايشي براي ساخت سلاح هسته اي و ثبت نتايج اين انفجارها توسط لرزه نگارها است.

وي همچنين مدعي شده كه جمهوري اسلامي لرزه نگارهاي حساس نظامي را به صورت مخفيانه و غيرقانوني از روسيه خريداري كرده است.

طرح اين ادعا در چنين شرايطي بدون شك با اهداف خاصي صورت مي گيرد كه اصلي ترين مورد آن حساس كردن جامعه جهاني عليه ايران است.

در شرايطي كه آمريكا و متحدانش نتوانسته اند تحريم هاي تسليحاتي ايران را تمديد كنند و دروغ بودن ادعاهاي رژيم صهيونسيتي عليه جمهوري اسلامي نيز به اثبات رسيده طرح چنين مواردي از سوي اعضاي گروهكي كه كامل يك مهره سوخته محسوب مي شود نشان مي دهد كه دستان آمريكا در برابر ايران بيشتر از گذشته خالي است.

علاوه بر آن پوشش خبري اين ادعاها از سوي رسانه هاي غربي نيز با هدف كمك به زنده نگه داشتن گروهكي است كه سال هاست در نزد ملت ايران اعتبار خود را از دست داده است.

منبع: مهر
منبع خبر:
مشرق
   تاریخ: ۱۷:۱۹ - ۲۶/۰۷/۱۳۹۹   بازدید: ۸