دریافت اطلاعات ...
 
اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

كرونا در يك قدمي حسن روحاني!
 
حالا كرونا به يك قدمي روحاني و جمع معاونان او رسيده است.

صراط: در شرايطي كه در طول ماه هاي گذشته عدم حضور حسن روحاني، رئيس جمهوري در مراسم و مجامع گوناگون به دليل آن چه مصوبه ستاد ملي مبارزه با كرونا مطرح شد، مورد انتقادهاي فراوان بود و حتي هفته گذشته، به دنبال بازديد محمدباقر قاليباف، رئيس مجلس شوراي اسلامي از بخش بيماران كرونايي بيمارستان امام خميني(ره) تهران، جلسه برنامه ريزي شده سران قوا نيز كنسل شد، حالا كرونا به يك قدمي روحاني و جمع معاونان او رسيده است.

ابتكار نوشت: محمدباقر نوبخت، معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه از يك سو و علي اكبر صالحي، معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان انرژي اتمي از سوي ديگر، دو عضو كابينه بودند كه ابتلاي آن ها به كوويد19 تاييد شده است. همچنين اخباري مبني بر ابتلاي سعيد نمكي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز منتشر شده بود كه از سوي وي مورد تكذيب قرار گرفت. غيبت نمكي در جلسات اخير ستاد ملي مبارزه با كرونا دليل اصلي بروز اين اخبار بوده است.

البته ابتلاي نوبخت به كرونا هم ابتدا توسط رئيس مركز اطلاع‫رساني، روابط عمومي و اموربين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، تكذيب شده بود. نسرين وزيري روز شنبه در حساب كاربري اش در توئيتر نوشت: «دكتر نوبخت اين روزها همچون گذشته روزهاي پركاري دارند. از هدايت ستاد بودجه تا پيگيري و ابلاغ تخصيص و مكاتبات بودجه اي. دو نامه ايشان به دكتر نمكي و پيام تسليت براي استاد شجريان هم نشان از فعاليت ايشان حتي در تعطيلات دو روز گذشته دارد».

با اين حال ساعاتي بعد محمدباقر نوبخت، رئيس سازمان برنامه و بودجه در توييتي نوشت: «پس از يك هفته پر كار، با بروز برخي علائم براي پيگيري به يك مركز درماني مراجعه و پس از معاينه و دريافت پاسخ مثبت تست تشخيص كرونا، به توصيه پزشكان و براي بررسي بيشتر تحت نظر هستم».

وي در ادامه نوشت: «به لطف خدا حال عمومي ام مساعد است. از همه عزيزاني كه جوياي احوالم بوده اند سپاسگزارم و ملتمس دعا». اين تاييد، تكذيبيه رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه را عجيب مي كند! گفتني است، نوبخت در حالي در يكي از بيمارستان هاي خصوصي تهران بستري است كه در روزهاي گذشته توييت يك شهروند درباره مرگ پدرش و البته روند پذيرش و درمان سخت، دشوار، گران و نيازمند پارتي بازي در توييتر مورد توجه قرار گرفته است.

همچنين اين اتفاق باعث نگراني اعضاي تيم فوتبال استقلال تهران شده است. به نظر مي رسد در فاصله ميان انجام تست كرونا تا اعلام جواب آن، ظاهرا روز چهارشنبه گذشته يعني روز ديدار فوتبالي ها با نوبخت او به كرونا مبتلا و ناقل ويروس بوده است و آنطور كه در عكس هاي اين ديدار مشخص است فاصله اجتماعي استاندارد نيز در اين ديدار رعايت نشده و حتي پرويز مظلومي، سرپرست جديد استقلال براي عكس نيز ماسك خود را برداشته است.

درمورد رئيس سازمان انرژي اتمي نيز بهروز كمالوندي سخنگوي اين سازمان با تاييد ابتلاي علي اكبر صالحي به كرونا اعلام كرد كه حال عمومي رئيس سازمان انرژي اتمي خوب است. وي در گفت‫وگو با ايسنا با اعلام اين مطلب افزود: حال عمومي آقاي صالحي خوب است و در منزل به سر مي برند. همچنين روابط عمومي سازمان انرژي اتمي اعلام كرد: تست كوويد 19 علي اكبر صالحي، رئيس سازمان انرژي اتمي در تاريخ 12 مهرماه مثبت شد كه بنا به توصيه پزشك در قرنطينه خانگي و در استراحت به سر مي برند. خوشبختانه هم اكنون حال عمومي ايشان مساعد است و موضوعات سازمان را به صورت مستمر رصد و پيگيري مي كنند.

به نظر مي رسد مسئولان ارشد كشور، بيش از آن كه مردم را به رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي توصيه و گاه آن ها را سرزنش كنند، خود بيشتر به اين توصيه ها و رعايت پروتكل هاي بهداشتي، نيازمندند. تاكنون برخي مديران ارشد سياسي در ايران مانند علي ربيعي سخنگوي دولت، معصومه ابتكار، معاون امور زنان رئيس جمهوري، پيرحسين كوليوند، رئيس اورژانس كشور و ده ها نماينده مجالس دهم و يازدهم مجلس به كرونا مبتلا شده اند و در ميان نمايندگان و منتخبان مجلس موارد فوتي نيز وجود داشته است.

خبر اقتصادي خبر
منبع خبر:
صراط نيوز
   تاریخ: ۲۲:۰۸ - ۲۱/۰۷/۱۳۹۹   بازدید: ۱۴