اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

كرونا در يك قدمي روحاني
 
اگرچه آقاي رئيس جمهور حسابي پروتكل ها را رعايت مي كند تا خداي نكرده به كرونا مبتلا و با 14 رو خانه نشيني به روند مديريت كشور لطمه نزد، اما كرونا تا پشت در رسيده و برخي از اعضاي دولت را هم مبتلا كرده است.
21 مهر 1399 - 09:14

اگرچه آقاي رئيس جمهور حسابي پروتكل ها را رعايت مي كند تا خداي نكرده به كرونا مبتلا و با 14 رو خانه نشيني به روند مديريت كشور لطمه نزد، اما كرونا تا پشت در رسيده و برخي از اعضاي دولت را هم مبتلا كرده است.گروه سياست سايت فردا: كرونا هم انگار حساب و كتاب ندارد. اگرچه مدام به رعايت پروتكل هاي بهداشتي از جمله ماسك زدن، ضدعفوني كردن و رعايت فاصله اجتماعي توصيه مي شود و حتي جريمه هم براي عدم رعايت آن در نظر گرفته شده است؛ شاهد مبتلا شدن بسياري از آشنايان دور و نزديك خود هستيم كه از قضا وسواس شديدي هم در رعايت پروتكل ها به خرج مي دادند!
اين نكته قطعا دليل يا توجيهي براي بي توجهي به نكات بهداشتي نيست، اما جاي تعجب است. اين موضوع را اگر در كنار رشد آمار مبتلايان و قربانيان قرار دهيم و البته نگاهي هم به وضعيت شيوع كرونا در بين مسئولان داشته باشيم، نتيجه چيزي نيست غير از نگراني براي آقاي رئيس جمهور!
حسن روحاني كه بيش از همه مردم به رعايت پروتكل ها دقت داشت و از همان ابتداي شيوع اين ويروس منحوس خود را قرنطينه كرد، اين روز ها بيش از ديگران در معرض ابتلا است. رئيس جمهور محترم مدت ها است كه از حضور در جلسات مختلف از جلسه راي اعتماد براي وزير پيشنهادي اش گرفته تا جلسه سه نفره سران قوا پرهيز مي كند و به قول جناب واعظي مواظب است كه ابتلا و 14 روز خانه نشيني او لطمه اي به مديريت كشور وارد نشود.
او به رئيس مجلس كه گفتگوي چهره به چهره با بيماران كرونايي را در شرايط فعلي ضروري دانسته بود، مي تازد و معتقد است كه ايستاد در مسير سيل بي عقلي است، اما شرايط به نحوي پيش مي رود كه ثابت شود قرنطينه و رويكرد عاقلانه به سبك او نيز لزوما به ايمن ماندن در مقابل كرونا ختم نمي شود.
اين روز ها «كرونا در يك قدمي حسن روحاني» است. اين را هم ما نمي گوييم بلكه روزنامه اصلاح طلب ابتكار با در نظر داشتن شيوع كرونا در بين دولتي ها مي گويد.
اين روزنامه در گزارش خود با اشاره به ابتلاي دو معاون رئيس جمهور به كرونا مي نويسد: «در شرايطي كه در طول ماه هاي گذشته عدم حضور حسن روحاني، رئيس جمهوري در مراسم و مجامع گوناگون به دليل آن چه مصوبه ستاد ملي مبارزه با كرونا مطرح شد، مورد انتقاد هاي فراوان بود و حتي هفته گذشته، به دنبال بازديد محمدباقر قاليباف، رئيس مجلس شوراي اسلامي از بخش بيماران كرونايي بيمارستان امام خميني (ره) تهران، جلسه برنامه ريزي شده سران قوا نيز كنسل شد، حالا كرونا به يك قدمي روحاني و جمع معاونان او رسيده است.»
در ادامه اين گزارش آمده است: «محمدباقر نوبخت، معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه از يك سو و علي اكبر صالحي، معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان انرژي اتمي از سوي ديگر، دو عضو كابينه بودند كه ابتلاي آن ها به كوويد 19 تاييد شده است. همچنين اخباري مبني بر ابتلاي سعيد نمكي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز منتشر شده بود كه از سوي وي مورد تكذيب قرار گرفت. غيبت نمكي در جلسات اخير ستاد ملي مبارزه با كرونا دليل اصلي بروز اين اخبار بوده است. البته ابتلاي نوبخت به كرونا هم ابتدا توسط رئيس مركز اطلاع‫رساني، روابط عمومي و اموربين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، تكذيب شده بود.»
«ابتكار» در پايان نيز نتيجه مي گيرد كه «مسئولان ارشد كشور، بيش از آن كه مردم را به رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي توصيه و گاه آن ها را سرزنش كنند، خود بيشتر به اين توصيه ها و رعايت پروتكل هاي بهداشتي، نيازمندند. تاكنون برخي مديران ارشد سياسي در ايران مانند علي ربيعي سخنگوي دولت، معصومه ابتكار، معاون امور زنان رئيس جمهوري، پيرحسين كوليوند، رئيس اورژانس كشور و ده ها نماينده مجالس دهم و يازدهم مجلس به كرونا مبتلا شده اند و در ميان نمايندگان و منتخبان مجلس موارد فوتي نيز وجود داشته است.»
منبع خبر:
فردا نيوز
   تاریخ: ۰۹:۲۱ - ۲۱/۰۷/۱۳۹۹   بازدید: ۲۲
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
كرونا در يك قدمي حسن روحاني!  صراط نيوز