اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

درخواست بي شرمانه فرانسه از ايران
 
درخواست بي شرمانه فرانسه از ايران
درخواست بي شرمانه فرانسه از ايران

ايسنا/ در حالي كه ايران در پي بي تعهدي كشورهاي اروپايي عضو برجام، گام هايي را در جهت كاهش تعهدات برجامي اش برداشت، هيات نمايندگي فرانسه در سازمان هاي بين المللي در وين خواستار بازگشت ايران به پايبندي به توافق هسته اي شد.

صفحه توييتر هيات فرانسه در سازمان هاي بين المللي در وين در شصت و چهارمين كنفرانس عمومي آژانس بين المللي انرژي اتمي در صفحه توييترش، مديريت بحران كوويد-19 را به آژانس تبريك گفت كه «آن را قادر به تداوم ماموريت هاي مهمش ساخت» و خواستار پايبندي ايران به توافق هسته اي شد.
هيات فرانسه در وين در اين باره نوشت: فرانسه حمايت كاملش از آژانس را دوباره تكرار كرده و از ايران مي خواهد بدون تاخير به پايبندي سرسختانه نسبت به تعهدات هسته اي اش بازگردد.
اظهارات هيات فرانسوي در حالي مطرح شده است كه ايران با گذشت يك سال از خروج آمريكا از توافق هسته اي كه با اعمال تحريم ها عليه كشورمان همراه بود، در پي تعلل كشورهاي اروپايي براي عمل كردن به وعده هايشان در زمينه پيدا كردن راهكاري براي كاهش تاثير تحريم هاي آمريكا، اعلام كرد در پنج گام تعيين شده تعهدات داوطلبانه هسته اي اش را كاهش مي دهد.
همكاري سازنده ايران و آژانس همچنان ادامه دارد كه اخيرا با سفر رافائل گروسي مديركل آژانس بين المللي انرژي اتمي به تهران، به توافقي در زمينه مسائل مطرح شده از سوي آژانس در زمينه اجراي تعهدات پادماني منجر شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar
منبع خبر:
آخرین خبر
   تاریخ: ۱۵:۵۷ - ۳۱/۰۶/۱۳۹۹   بازدید: ۵