اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

اظهارات برجامي اروپايي ها عليه ايران صرفا فضاسازي منفي است
 
نايب رئيس كميسيون امورداخلي كشور و شوراهاي مجلس گفت: اروپايي ها به خوبي دريافته اند توانايي مقابله با آمريكايي ها را ندارند و براي جلوگيري از تضعيف جايگاه شان در برابر افكار عمومي دنيا، درصدد فضاسازي سياسي عليه ايران هستند.
سيد حميدرضا كاظميدر گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، در واكنش به درخواست نمايندگي فرانسه در سازمان هاي بين المللي مبني بر همكاري ايران با آژانس بين المللي انرژي اتمي و پايبندي كامل به برجام، گفت: اروپايي ها تعهدات مشخصي در توافقنامه برجام دارند از اين رو بجاي اتخاذ مواضع اين چنيني، بهتر است پاسخ دهند به كدام يك از مفاد برنامه جامع اقدام مشترك عمل كرده اند؟.

نماينده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: كشورهاي اروپايي ها در مقابل آمريكايي ها ايستادگي نكردند و فقط شاهد خروج يكجانبه ايالات متحده از برجام بودند، چطور مي توانند نسبت به ايران واكنش تند سياسي نشان دهند اما در مقابل ترامپ سر خم مي كنند.

وي ادامه داد: به نظر مي رسد اروپايي ها به خوبي دريافته اند توانايي مقابله با آمريكايي ها را ندارند و براي جلوگيري از تضعيف جايگاه شان در برابر افكار عمومي دنيا، درصدد فضاسازي سياسي عليه ايران هستند.

اين نماينده مردم در مجلس دهم تصريح كرد: به عبارتي افكار عمومي دنيا متوجه شده اروپايي ها در برابر ايالات متحده از استقلال برخودار نيست و اين مهم براي قاره سبز كه خودش را سردمدار دموكراسي معرفي مي كند گران تمام شده است.

نايب رئيس كميسيون امورداخلي كشور و شوراهاي مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: كشورهاي اروپايي حاضر در برجام وقتي به تعهداتشان عمل كردند، مي تواند در خصوص مفاد برجام صرفا مطابق مقررات اظهارنظر كنند.

به گزارش خبرگزاري خانه ملت، دفتر نمايندگي فرانسه در سازمان هاي بين المللي با انتشار پيامي در صفحه توييتر خود خواستار همكاري ايران با آژانس بين المللي انرژي اتمي شده است.

در اين پيام توييتري آمده است كه فرانسه و انگليس و آلمان به آژانس بين المللي انرژي اتمي در انجام بازرسي ها در ايران كمك مالي كرده اند./

پايان پيام
منبع خبر:
خانه ملت
   تاریخ: ۱۸:۵۵ - ۰۲/۰۳/۱۳۹۹   بازدید: ۱۸