اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

ويروس كرونا و ژن ايراني
 
آمريكا مجرم رديف اول توليد و انتشار ويروس كرونا است، اما سعي دارد تا ديگران را متهم به چنين اقدامي كند.
ويروس كرونا و ژن ايرانيبه گزارش گروه بين الملل خبرگزاري ميزان، در حالي كه آمريكا در زمينه جنگ هاي نوين همچون جنگ بيولوژيكي سابقه دار است، اما در ماجراي ويروس كوويد 19 اين جرم را نپذيرفته است، نپذيرفتن جرم از سوي مقامات آمريكايي به معناي تبرئه آن ها از اين اقدام نيست.

در درون آمريكا بسياري از رسانه هاي اين كشور، دانشمندان و متخصصين فاش كرده اند كه ويروس كرونا در آزمايشگاه هاي پنتاگون توليد و منتشر شده است و اين كه گفته مي شود از خفاش به انسان منتقل شده يك دروغ گمراه كننده است.

مقامات آمريكايي در ماجراي ويروس كرونا سعي كردند نخست، چين را متهم به توليد و انتشار اين ويروس كنند، حتي ترامپ نام ويروس كرونا را ويروس چيني گذاشت، اما اين ترفند مقامات رژيم آمريكا نتوانست انگشت اتهام را از روي خود بردارد.

اكنون افكار عمومي دنيا پي به پنهان كاري آمريكا برده و به اين حقيقت دست يافته كه آمريكا در بحران كرونا نقش اصلي را دارد.

مقامات ارشد آمريكا حتي سعي كردند ايران را متهم به بي توجهي نسبت به شيوع ويروس كرونا كنند، در حالي كه دولت ترامپ تا چند روز پيش هم به شيوع اين ويروس بي توجه بود و آن را بسيار ساده مي پنداشت.

چرا مقامات آمريكا نسبت به شيوع ويروس كرونا در كشور خود بي توجهي كردند؟

آيا واكنش بيماري ويروس كرونا را كه خود توليد كرده اند، در اختيار دارند؟

آيا جان مردم آمريكا براي مقامات اين كشور اهميتي ندارد؟

پرسش هاي بسياري در زمينه كرونا وجود دارد كه مقامات آمريكا بايد به آن پاسخ دهند، حداقل به افكار عمومي خود پاسخ دهند و مردم اين كشور نيز از مقامات خود مطالبه كنند.

آمريكا سال ها با اتهام به ايران براي ساخت سلاح هسته اي سعي كرد با سياست ايران هراسي در منطقه و جهان، افكار عمومي دنيا را عليه جمهوري اسلامي بشوراند، هر چند ايران هيچگاه براي ساخت سلاح هسته اي اقدام نكرده و نخواهد كرد و اين ادعا حتي پيش از به دست آمدن توافق هسته اي با 1+5 از سوي آژانس تأييد شده بود، اما به خاطر نفوذ آمريكا و رژيم صهيونيستي در آژانس بين المللي انرژي اتمي، گزارش هايي بر پايه دروغ عليه ايران منتشر شد.

توافق هسته اي ايران با آمريكا اگرچه باعث نشد كه تحريم هاي اقتصادي عليه ايران برچيده شود، اما نكته مثبت آن را نمي توان ناديده گرفت و آن اثبات صلح آميز بودن فعاليت هاي هسته اي ايران بود.

اكنون آمريكا براي تبرئه از دست داشتن در توليد و انتشار ويروس كرونا به دنبال مقصر و متهم تراشي است تا انتقادات افكار عمومي را از روي خود بردارد.

جالبي ماجراي شيوع ويروس كرونا در اين است كه فيلمسازان آمريكايي سال ها پيش درباره اين ويروس افدام به ساخت چنيدن فيلم و سريال نمودند كه در آن ها به روشني به انتشار ويروس كرونا پرداخته شده است.

حتي هشدار هاي 5 سال پيش بيل گيتس مالك مايكروسافت نيز نشان دهنده اين مسئله است كه او از بسياري اتفاقات آينده آگاهي دارد و به همين خاطر در سخنراني هاي خود نسبت به جنگ هاي نوين كه شامل جنگ هاي ويروسي مي شود هشدار مي دهد.

ايران اكنون خود به شدت درگير كرونا است، اين در حالي است كه آمريكا با وجود شرايط بحراني در دنيا، تحريم هاي اقتصادي عليه ايران را لغو نكرده است، اين تحريم ها شامل اقلامي، چون پزشكي، درماني، دارويي و غذايي نيز مي شود.

آمريكايي ها دروغ مي گويند كه دارو و غذا در تحريم نيست، چرا كه تحريم هاي بانكي اجازه خريد دارو را به ايران نمي دهد و عملاً نياز هاي دارويي مردم ايران در تحريم آمريكا قرار دارد.

با اين وجود ايران توانسته است در بحران كرونا با وجود تحريم هاي دارويي و تجهيزات پزشكي به خوبي عمل كند.

وزير خارجه آمريكا، ايران را عامل انتقال كرونا ويروس به 5 كشور ديگر اعلام كرده است.

وزير خارجه كشوري كه منشأ توليد ويروس كرونا است و اين ويروس را براي به چالش كشيدن كشور هايي كه با آن ها دشمني دارد توليد و شايع كرده اكنون ايران را متهم به انتقال ويروس به 5 كشور ديگر كرده است.

اكنون همه مي دانند كه انتقال ويروس كرونا به سادگي انجام مي شود و نمي توان به طور كامل جلوي انتشار آن را گرفت.

بيشتر بخوانيد:
از ويروس داعش تا ويروس كرونا آزمون سخت مردم دنيا با ويروس كرونا

ويروس كوويد 19 براي براي ضربه زدن به كشور هاي غير همسو با آمريكا در آزمايشگاه هاي واحد هاي جنگ بيولوژيك آمريكا ساخته شده است.

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب در روز مبعث حضرت رسول اكرم (ص) در باره ويروس كرونا به نكته اي اشاره كردند و فرمودند؛ «شما آمريكايي ها متّهميد به اينكه اين ويروس را شما توليد كرده ايد؛ من نميدانم چقدر اين اتّهام حقيقي است، امّا وقتي اين اتّهام وجود دارد كدام عاقلي به شما اعتماد ميكند كه شما بياييد براي او دارو بياوريد؛ ممكن است داروي شما يك وسيله اي باشد براي اينكه اين بيماري را بيشتر گسترش بدهد. هيچ اعتباري نداريد؛ به شما اعتمادي نيست. ممكن است يك دارويي را شما ها تجويز كنيد، يا وارد كشور بكنيد كه اين ويروس را ماندگار كند و مانع تمام شدنش بشود؛ يعني اگر چنانچه اين تهمت درست باشد و شما اين ويروس را به وجود آورده باشيد، اين كار ها از شما ها بر مي آيد. يا اگر كسي را به عنوان درمان كننده و پزشك بخواهيد بفرستيد، ممكن است او بخواهد بيايد اينجا، اثر عملي سمّي را كه توليد كرده اند از نزديك ببيند؛ چون گفته مي شود كه با استفاده از آشنايي هاي ژنتيك ايراني كه از وسايل مختلفي به دست آورده اند، يك بخشي را بالخصوص براي ايران درست كرده اند؛ خب اين ممكن است بخواهد بيايد ببيند كه اثرش چگونه شد؛ اطّلاعات خودشان را تكميل كنند و دشمني خودشان را بيشتر كنند؛ بنابراين اين حرفي نيست كه كسي از ملّت ايران اين را قبول كند.»

پرسشي كه اكنون مطرح است اين است كه كشور هاي غربي كه شامل آمريكا و كشور هاي اروپايي مي شوند چرا اصرار بر ارسال كمك هاي دارويي و پزشكي به ايران دارند؟

ويروسي كه دارويي براي درمان ندارد، اروپا و آمريكا چه اصراري بر ارسال آن ها دارند؟

پزشكاني كه از طريق سازمان پزشكان بدون مرز از فرانسه راهي ايران شده اند، آيا از پزشكان كشورمان حاذق تر هستند؟

آيا مي توان به كمك هاي كشور هاي غربي كه سال هاست عليه ايران دشمني و توطئه مي كنند، اعتماد كرد؟

اشاره رهبر معظم انقلاب را بايد جدي گرفت، آنجا كه گفتند «ممكن است بخواهد بيايد ببيند كه اثرش چگونه شد؛ اطّلاعات خودشان را تكميل كنند و دشمني خودشان را بيشتر كنند.»

افشاگري و روشنگري رهبر معظم انقلاب اسلامي در باره احتمال نقش آمريكا در توليد و انتشار ويروس كرونا با توجه ويژه رسانه هاي غربي فارسي زبان و غير فارسي زبان كه با تحريف آن ها همراه بود، پيگيري شد.

واكنش شتاب زده اين رسانه ها براي خنثي كردن تأثير سخنان حضرت آيت الله خامنه اي در افشاي حقايقي صورت مي گيرد كه در سخنان ايشان به آنها اشاره شده است.

سراسيمگي مقامات آمريكا و رسانه هاي همسو با آن براي خنثي كردن فضايي است كه اكنون در افكار عمومي دنيا عليه آمربكا به وجود آمده است و اتفاقاً اينگونه واكنش از سوي مقامات آمريكا و رسانه هاي وابسته به نظام سلطه در بحث ويروس كوويد 19 ثابت مي كند كه در تلاش هستند تا خود را از اتهامات وارد شده تبرئه كنند و براي همين خاطر دست به فرافكني زده اند.

اما ماه پشت ابر نمي ماند و به زودي حقايق براي مردم دنيا آشكار خواهد شد.

انتهاي پيام/
منبع خبر:
میزان
   تاریخ: ۱۸:۲۳ - ۰۵/۰۱/۱۳۹۹   بازدید: ۱۵