اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

تحريم «صالحي» بي ارزش است
 
سخنگوي سازمان انرژي اتمي با بي ارزش دانستن تحريم «علي اكبر صالحي» گفت: ايران با جديت بيشتري برنامه هسته اي خود را به نحو احسن پيش خواهد برد.


سخنگوي سازمان انرژي اتمي با بي ارزش دانستن تحريم «علي اكبر صالحي» گفت: ايران با جديت بيشتري برنامه هسته اي خود را به نحو احسن پيش خواهد برد.

به گزارش گروه اخبار داخلي دفاع پرس، بهروز كمالوندي سخنگوي سازمان انرژي هسته اي با اشاره به تحريم علي اكبر صالحي رئيس اين سازمان، آن را يك اقدام سياسي و بي ارزش دانست و اظهار داشت: آمريكايي ها تلاش مي كنند زمينه هاي رواني و رسانه اي را ايجاد تا بتوانند اهدافشان در يك فضاي ذهني و رواني را پياده كنند، در حالي كه در واقعيت چنين موفقيت هايي را به دست نمي آورند.

وي افزود: آمريكايي ها درك درستي از شرايط و فضاي جمهوري اسلامي ايران ندارند و اساسا آن ها نه فقط در ارتباط با ايران، بلكه در ارتباط با مسائل عمده بين المللي فهم و درك درستي ندارند و به همين دليل اقداماتي انجام مي دهند كه در فضاي سياسي عجيب و غريب و در عين حال بي اثر است.

سخنگوي سازمان انرژي اتمي تحريم «علي اكبر صالحي» را از جمله اقدامات عجيب و بي اثر آمريكايي ها دانست و تاكيد كرد: آمريكا با تحريم افراد، دارايي هاي افراد را بلوكه مي كند، اما صالحي در آمريكا دارايي ندارد. بنابراين اين نوع تحريم ها چون پشتوانه بين المللي و سازمان ملل را ندارد، ارزش و ضمانت اجرايي هم ندارد و تنها مي تواند در حوزه رسانه و سياسي كمي فضاسازي كند.

كمالوندي افزود: اقدام آمريكا در تحريم رئيس سازمان انرژي اتمي با توجه به نداشتن ارزش معنوي و مادي، نه تنها بي ارزش است، بلكه ايران را نيز مصمم مي كند تا گام هاي خود در مسير هسته اي را محكم تر بردارد.

وي برنامه هسته اي ايران را شفاف و صلح آميز دانست و تصريح كرد: برنامه هسته اي ايران بر اساس اقدامات و سياست هاي كشورهاي ديگر نخواهد بود و آن چيزي را انجام مي دهيم كه به نفع كشور باشد. اگر اين تحريم ها اثري در ايران داشت، بايد جمهوري اسلامي ايران را وادار به تجديد نظر در برنامه هسته اي خود مي كرد، اما مسلم است نه تنها اين اتفاقات نخواهد افتاد، بلكه ايران با جديت بيشتري برنامه هسته اي خود را به نحو احسن پيش خواهد برد.

سخنگوي سازمان انرژي اتمي، هدف آمريكايي ها از تحريم هسته اي كشورمان را توقف غني سازي عنوان و خاطرنشان كرد: دولت ترامپ در حالي مي خواهد اين كار را انجام دهد كه هيات حاكمه قبلي آمريكا در زمان اوباما اين كار را امتحان كرده و متوجه شده بود، چنين هدفي امكان پذير نيست و جمهوري اسلامي ايران زير بار اين خواسته نمي رود و اين موضوع ثابت شده است.
منبع خبر:
رادیو گفت و گو
   تاریخ: ۰۹:۳۸ - ۲۷/۱۱/۱۳۹۸   بازدید: ۱۹