اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

در ديدار صالحي با مديركل جديد آژانس چه گذشت؟
 
به گزارش گروه سياست خارجي خبرگزاري فارس، علي اكبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي ايران كه به منظور حضور در سمينار دو سالانه امنيت هسته اي آژانس بين المللي انرژي اتمي در وين به سر مي برد، عصر امروز (سه شنبه) با «رافائل گروسي» مديركل جديد آژانس، ديدار و گفتگو كرد.

در اين ملاقات كه اولين ملاقات رئيس سازمان انرژي اتمي كشورمان با مديركل جديد آژانس بود، طرفين  موضوعات مورد علاقه از جمله همكاري هاي فني و مسائل پادماني را مورد تبادل نظر قرار دادند.

در اين ديدار، صالحي ضمن قدرداني از تلاشهاي آژانس در پيگيري پروژه هاي همكاري فني و توجه ويژه مدير كل به اين موضوعات، توصيه كرد تا با توجه حساسيت وظايف آژانس به ويژه در حوزه پادماني، آژانس همواره ضمن حفظ بيطرفي خود، به طور حرفه اي با مسائل و موضوعات برخورد كند.

گروسي نيز ضمن قدرداني از همكاريهاي ايران در حوزه هاي مختلف، از صالحي درخواست كرد تا ايران همچون گذشته همكاريهاي سازنده با آژانس را ادامه دهد.

صالحي سياست جمهوري اسلامي ايران را ادامه همكاري ها با آژانس عنوان و در عين حال بر اين نكته نيز تاكيد كرد كه آژانس هم بايد بدون تاثيرپذيري از هرگونه مسائل پيراموني، نقش حرفه اي خود را حفظ كرده و به تاثير اقدامات آژانس بر حفظ توافق ارزشمند برجام نيز توجه داشته باشد.

اين ملاقات با حضور كاظم غريب آبادي سفير و نماينده دائم كشورمان نزد آژانس، بهروز كمالوندي معاون بين الملل، حقوقي و مجلس سازمان و معاونان و دستياران مديركل آژانس برگزار شد.

انتهاي پيام/
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
   تاریخ: ۲۳:۲۳ - ۲۲/۱۱/۱۳۹۸   بازدید: ۲۶
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
در ديدار صالحي با مديركل جديد آژانس چه گذشت  دانشجو